агенция гръцки преводи

Актуални новини от България и света | actualnobg.info

Български новини от политиката и бизнеса ⏩ Актуални политически теми на деня ⚡ Спортни новини, Шоу и здравни теми ☛ actualnobg.info

НА ЖИВО: Челси 2:2 Ливърпул, начало на втората част

Два от основните претенденти за титлата във Висшата лига – Челси и Ливърпул играят при резултат 2:2 в големия сблъсък от 21-ия кръг на първенството. Садио Мане откри в деветата, а Мохамед Салах удвои в 26-ата минута. Матео Ковачич върна интригата с чудесно попадение в 42-ата, а Кристиан Пулишич изравни в добавеното време на първата част. Срещата на „Стамфорд Бридж“ можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

seo-blog7

Лондончани заемат втората позиция преди този кръг с актив от 42 точки, на 11 от лидера Манчестър Сити и само с една повече от днешния си съперник, който обаче има и мач в запас.

Няколко часа преди сблъсъка мениджърът Томас Тухел реши да извади от състава нападателя Ромелу Лукаку. Само преди няколко дни в медиите в Италия се появи интервю на Лукаку, в което белгиецът остро критикува наставника на „сините” и методите му на работа. Освен, че ще пропусне днешния изключително важен мач за тима, нападателят също ще бъде глобен от ръководството на лондончани. „Сините“ са и без двамата си титулярни крайни бранители Бен Чилуел и Рийс Джеймс, които са контузени. Андреас Кристенсен също е аут заради травма.

Мърсисайдци пък няма да може да разчитат на своя мениджър Юрген Клоп край страничната линия, тъй като е заразен с COVID-19 и е в самоизолация. Освен това, вратарят Алисон, Жоел Матип и Роберто Фирмино също с положителни тестове за коронавирус и пропускат срещата. Тиаго Алкантара и Такуми Минамино също са извън сметките заради различни травми. Защитникът Анди Робъртсън пък е наказан.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Gulliver/GettyImages

Още преди да са изтекли и 30 секунди от срещата Садио Мане получи жълт картон заради удар с лакът срещу Сесар Асипилкуета в борба за топката във въздуха.

Първата голова възможност дойде в шестата минута, когато Мане бе изведен отляво зад защитата в половината на Челси и потърси веднага Мохамед Салах, който засече от границата на наказателното поле, но Едуард Менди изби.

“Сините” отговориха минута по-късно, когато Трент Александър-Арнолд не успя да изчисти добре топката, тя рикошира в Кай Хавертц и попадна в Кристиан Пулишич, който се озвова очи в очи с Куивийн Келехър, но резервният страж на гостите се хвърли в кратата му и изби.

гръцки преводач Добрич

Ливърпул пръв удари в деветата минута след грешка на Трево Чалоба. Диого Жота опита да изведе Мане, но Чалоба бе застанал пред него и опита да играе с глава, но вместо това предостави топката на сенегалеца, който се втурна в наказателното поле, преодоля Менди и хладнокръвно завърши във вратата – 0:1.

В 17-ата минута жълт картон получи и Пулишич, който влезе доста остро в краката на Жота. Американецът все пак игра с топката, така че това го спаси от директен червен картон.

Последва натиск на домакините, които се настаниха по-трайно в половината на своя опонент, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на „червените“.

В 22-ата минута Салах излезе сам срещу Менди, който спаси удара му, но в крайна сметка беше отсъдена засада на египтянина.

Четири минути по-късно обаче Салах нямаше прошка и удвои преднината на гостите. Александър-Арнолд изведе по великолепен начин египетския нападател отдясно в наказателното поле, който премина покрай Маркос Алонсо и не остави шаснове на Менди с чудесен удар в близкия му ъгъл – 0:2.

В 32-ата минута Мейсън Маунт ритна Константинос Цимикас, който бе на земята след сблъсък между двамата и системата ВАР прегледа ситуацията, но не последва наказание за английския национал.

Челси обаче отново заигра силно и успя да изравни само в рамките на четири минути. В 42-ата минута Маркос Алонсо стреля директно от фаул към близкия ъгъл, но Келъхър се намеси и изби. Топката обаче попадна на крака на Матео Ковачич, който стеля феноменално от воле от границата на наказателното поле и прати кълбото неспасяемо до лявата греда. Попадението беше разгледано със системата ВАР, тъй като Антонио Рюдигер бе в положение на засада и имаше съмнения, че пречи на стража на гостите, но попадението бе зачетено – 1:2.

В първата минута на добавеното време на първото полувреме лондончани успяха да изравнят резултата. Изчистване на Рюдигер от около центъра се озова в Н’Голо Канте, който пък изведе Пулишич отляво. Ибрахима Конате не успя да се намеси добре и последва удар на американеца, който не остави шансове на Келехър за 2:2.

LIVE | ЧЕЛСИ – ЛИВЪРПУЛ  2:2

0:1 Садио Мане 9′

0:2 Мохамед Салах 26′

1:2 Матео Ковачич 42′

2:2 Кристиан Пулишич 45+1′