агенция гръцки преводи

Актуални новини от България и света | actualnobg.info

Български новини от политиката и бизнеса ⏩ Актуални политически теми на деня ⚡ Спортни новини, Шоу и здравни теми ☛ actualnobg.info

Нюкасъл и Саутхямптън постигнаха минимални, но важни победи

Саутхямптън победи Борнемут с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Голът за “светците” отбеляза Че Адамс.

seo-blog7

Първото интересно положение бе именно единственото попадение в срещата. В 9-та минута Роман Перо центрира добре в наказателното поле, където Че Адамс скочи високо и насочи топката в десния ъгъл покрай вратата, за да открие резултата. В 16-та минута Филип Билинг опита да изравни резултата, но вратарят блесна с великолепно спасяване, за да опази вратата си.

През второто полувреме “черешките” натиснаха, но не успяха да достигнат до чисто голово положение, като по този начин Саутхямптън прибра трите точки. Борнемут е на 11-та позиция с 13 точки, докато Саутхяпмтън остават на 14-то място с 11 пункта.

В друга среща същия кръг Нюкасъл победи Евертън с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Мигел Алмирон.

В 8-та минута дойде първата по-интересна ситуация, когато Джейкъб Мърфи се измъкна добре от двама защитници и опита късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда. В 31-та минута Мигел Алмирон оправи страхотен удар от около 15 метра, за да открие резултата, Пикфорд бе безпомощен. До края на първото полувреме Нюкасъл натисна изключително. Първо Бруно Гимараеш пое добро подаване в наказателното поле и шутира, но на сантиметри от лявото греда.

Секунди по-късно Фабиан Шер засече добро центриране, но Пикфорд плонжира превъзходно, за да попречи на кълбото да срещне мрежата. В  37-та минута Гимараеш отново опита удар от границата на наказателното поле, но той премина малко встрани от лявата греда. Три минути преди края на първото полувреме Дан Бърн отправи хубав изстрел с глава, но той премина над напречната греда.

В 54-та минута малко късмет не достигна на Алмирон да удвои, след като ударът му премина на сантиметри над вратата. В 69-та минута отново парагваецът бе замесен в интересна ситуация. Невероятна намеса на защитник на Евертън, който блокира удара, предотврати втория гол в мача.

С тази победа Нюкасъл вече са 6-ти с 18 точки, докато Евертън са на 15-та позиция с 10 пункта.